"Kas naiste ja meeste malet kiputakse jätkuvalt hindama eri spordialadena või toimub siingi seriaali mõjul suhtumise muutus?"
Postimees, 23. jaanuar 2020 |
Naistel ei ole keelatud üldturniiridel osaleda. Pole ka varem olnud keelatud. Nn "naiste" maleturniirid ja "naiste" järgud ning tiitlid on naiste õigus, mitte kohustus.
Kui kellelgi on andmeid selle kohta, et naistel takistatakse nn "meeste turniiridel" osalemist, et seda tehakse praegu Eesti Vabariigis või tehti varem Nõukogude Liidus, siis palun esitage need faktid koos täpsete allikaviidetega. Sest sellised faktid on olulised.
Kui mina veel maleturniiridel osalesin, siis alatasa sattusin ma mängima mõnede tugevate naismaletajatega. Tegelikult, minu ainsad võidud suurmeistrite vastu tollal olid naiste vastu.
Kui siin kedagi diskrimineeritud on, siis hoopis mehi, sest tõenäoliselt ei lastaks ühelgi mehel võistelda naiste meistrivõistlustel males.
Kuna see Postimehe artikkel sisaldas juba alguses väga tõsist ideoloogilist fopaad, siis ma keeldun seda lõpuni lugemast.
ICCF uued sooneutraalsed eeskirjad
See võib ju tunduda sääsest elevandi tegemisena, et ma sellest kirjutan, ent tegelik pilt on vastupidine. Sääsest teevad elevanti egalitarismi — võrdsuse ideoloogia — pealesurujad.
Mõni aeg tagasi — 2020 — teatas rahvusvaheline kirimaleorganisatsioon ICCF, et nad on muutnud oma määruseid.
Üheks oluliseks muudatuseks oli see, et kaotatakse ära erinevused meeste ja naiste vahel, selles mõttes, et mängija soovil varjatakse andmebaasides tema sugu (kuigi Irina on ikka edasi Irina ja mitte Vova!). Samuti teatati, et naismängija soovil antakse tema naiste tiitlitele ja järkudele vastavalt (mingi algoritmi järgi) talle ekvivalentsed üldtiitlid ja -järgud.
Teisisõnu, kui keegi naisterahvas oli saavutanud kirimales naiste suurmeistri tiitli kunagi, siis tema enda nõudmisel omistatakse talle mingi vastav "meeste" tiitel ja andmebaasidest KUSTUTATAKSE kõik andmed tema soo kohta.
ICCF sooneutraalsed reeglid 2020 |
Ent see on täielik absurd, kui sellel naisterahval ei olnud keelatud osaleda üldturniiridel (mida mõnikord kutsutakse "meeste turniirideks").
Veelgi absurdsem on aga "ekvivalendi" arvutamine ja "ekvivalentse" tiitli omistamine. Ainult naistega mänginud naisterahvale omistatakse sedasi tiitel, mille saamiseks oleks tulnud mängida suuremas seltskonnas. Sama hästi oleks võinud näiteks Iirimaa meistrile omistada maailmameistri tiitli! Ekvivalendi alusel...
ICCF teates oli öeldud, et nad tegid oma reegleid ümber lähtudes Euroopa Liidu uutest standarditest.
Tegemist on spordiajaloo ümberkirjutamisega, Orwelli õudusunenäoga. Rikkudes tõenäosusteooria ABC-d, upitatakse ühte alamhulka kõikide inimeste hulgast kunstlikult parematele statistilistele näitajatele.
Selle loo tulemusena hakkasin ma ka kahtlema, kas ma soovin enam osaleda ICCF turniiridel. Kirimale on väga aeganõudev ja tänapäeval kasutatakse selles arvuteid. Iga kord, kui mõtlen, kas tasub sellele nii palju aega ja energiat kulutada, tuleb kaalukausile ka see juhtum ICCF reeglite ümbertegemisest mingi vaimuhaige ideoloogia mõju all olles või selliste ideoloogide sunnil.
Tsensuur
Kirjutasin sellest platvormil Reddit alamredditis "Chess", et algatada diskussiooni ja lootes teada saada, kas mingites maades on kunagi naisi malemängu alal diskrimineeritud, kas mingites maades on naistel keelatud maletada või keelatud nn "meeste turniiridel" osaleda.
Minu postitus kustutati 5 minuti pärast.
Seepeale ma jalamaid lahkusin subredditist "Chess", kuigi ma oleksin pidanud kontrollima, järele küsima, kas minu postitus eemaldati selle alamredditi reeglitele viidates või Redditi üldreeglitele viidates. Viimasel juhul oleksin ma pidanud loobuma kasutamast poliitilise tsensuuriga Redditit üldse.
Fakti- ja loogikavigadega ideoloogiat, mis esitab inimestele valesüüdistusi, kaitstakse, kustutades informatsiooni, mis esitab fakte ja juhib tähelepanu matemaatika- ja loogikavigadele.
Redditi tsensuur |
Algteadmisi ühiskondlikust "malemängust"
Nii nagu males tuleb tunda käike, tuleb teada, et ratsu käib teistmoodi kui oda, tuleb teada, mis asi on ratsukahvel ja mis asi on äratõmbetuli — samal moel tuleb ühiskondlikes küsimustes teada mõningaid elementaarseid erinevusi, antud juhul, mis erinevus on väljenditel
- KOHUSTUSLIK
- KEELATUD
- LUBATUD
Oluline erinevus on ka mõistetel
- VÕRDÕIGUSLIKKUS
- VÕRDSUS
Kui spordivõistlus on ausalt läbi viidud, siis võrdõiguslikkuse põhimõtet rikutud ei ole, aga võrdsuse põhimõtte rikkumine ongi võistluse mõtteks, sest eesmärgiks on välja selgitada võistlejate paremusjärjestust.
Soovõrdsuse ideoloogid aga kipuvad neid mõisteid süstemaatiliselt omavahel segi ajama, lavastades teisi inimesi süüdlasteks ja leides diskrimineerimist sealt, kus seda pole kunagi olemas olnud.
Võrdsuse ideoloogid keelavad spordi varsti üldse ära, sest kõik korraga ei saa ju võita.
Või vähemalt hakkavad nad nõudma, et spordivõistluste tulemused tuleb salastada või hoida võistlejate nimed anonüümsetena (vt ka õiguskäntsler 2019).
Muidu keegi veel solvub, et ta halva tulemuse sai.
No comments:
Post a Comment